Антирасистькі протести — Король Бельгії не вибачився перед ДР Конго за колоніальне минуле

Король Бельгії на тлі антирасистських протестів висловив Демократичній Республіці Конго за «глибокий жаль» за «страждання і приниження», яких народ ДР Конго зазнав за часи колонізації Бельгією.

Об этом сообщает База компромата

Про це пише CNN.

У 60-ту річницю незалежності ДР Конго король Бельгії Філіпп написав листа до президента Феліксу Антуану Цішекеді Циломбо, в якому він визнав, що «для подальшого зміцнення звʼязків та розвитку ще більш плідної дружби, країни повинні мати можливість говорити про довгу спільну історію з усією правдою».

«Наша історія складається із спільних досягнень, але також мала й болісні епізоди. У період Вільної держави Конго були вчинені акти насильства та жорстокості, які все ще тяжіють над нашою колективною памʼяттю», — написав король.

Зазаначається, що попри «висловлення жалю», бельгійський король не перепросив за свого предка, короля Леопольда II , який володів Вільною державою Конго між 1885 та 1908 роками і жорстоко правив цим народом. Історики підрахували, що за правління Леопольда загинуло приблизно 10 мільйонів жителів країни.

На фоні антирасистських протестів у світі, на початку червня парламент Бельгії схвалив розслідування дій урядів країни за колоніальних часів. Парламент також мусить визначити, що робити зі статуями короля Леопольда ІІ, одну з яких в Антверпені вже демонтували.

  • Протести в США, а згодом і по всьому світу спалахнули наприкінці травня після появи відео, на якому поліцейський душив коліном беззбройного афроамериканця Джорджа Флойда. Флойд помер, а експертиза підтвердила, що причиною смерті стали дії правоохоронця. Проти всіх причетних поліцейських висунули звинувачення в убивстві, а Дерека Шовена заарештували.
  • У Річмонді, штат Вірджинія, протестувальники повалили пам’ятник першовідкривачу Америки Христофору Колумбу, на якого покладають відповідальність за геноцид американського корінного населення.
  • У Нью-Йорку вирішили демонтувати памʼятник 26-му президентові США Теодору Рузвельту, який стоїть біля входу в Американський музей природознавства (Мангеттен). Монумент зображує Рузвельта верхи на коні, а по боках пішки йдуть індіанець і темношкірий.
  • У середині червня влада Лондона замурувала памʼятник Уінстону Черчиллю напередодні антирасистських акцій протесту.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/46331-korol-belgiji-visloviv-zhal-dr-kongo-za-kolonialnizaciyu-krajini-ale-vid-vibachen-utrimavsya”